kwadraty
spacer oferta zapytaj kontakt
 kotły
 pompy ciepła
 wentylacja
 kolektory sloneczne
 promienniki
 nagrzewnice
 fotowoltaika
Energia, która nic nie kosztuje ...

Korzystanie z energii słonecznej przynosi wiele korzyści zarówno budującym jak i modernizującym domy. Instalacja solarna to najbardziej ekologiczny sposób podgrzewania wody i wspomagania ogrzewania, mogący pokryć 50 do 60% rocznego
zapotrzebowania energii na podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.


 
Płaskie KOLEKTORY SłONECZNE
Nawet w pochmurne dni część promieniowania słonecznego dociera do ziemi. Energia ta może być zamieniona na ciepło dzięki wykorzystaniu kolektorów słonecznych wraz z pompami ciepła wiodących firm. Materiały wykorzystane do budowy kolektorów wykonane są z wysokowartościowych materiałów takich jak: szkło borowo-krzemowe, aluminium, miedź, stal szlachetne gwarantują bezpieczeństwo eksploatacji i jej niezawodność. Dzięki wysoko selektywnej
powłoce absorbera i wyjątkowo skutecznej izolacji cieplnej kolektory osiągają bardzo wysoką sprawność działania pracując również w temperaturze poniżej 0°C. Lekka i szczelna konstrukcja kolektorów umożliwia ich montaż zarówno w połaci dachowej, na stelażu nad dachem czy też na fasadzie budynku. Kolektory słoneczne montowane przez firmę Ins-Bud mogą być doskonałym pomocniczym źródłem ciepła w każdym gospodarstwie domowym. Energia słoneczna jest czysta ekologicznie i całkowicie bezpłatna.

  Rurowe KOLEKTORY PRÓŻNIOWE

Próżniowe kolektory rurowe wykonane są ze szkła solarnego, w których wytworzono wysoką próżnię. W każda rurę próżniową wbudowano absorber z pokryciem Sol-Titan, z którym scalona jest podwójna,koncentryczna rura wymiennika ciepła, przez który przepływa bezpośrednio czynnik roboczy. Czynnik roboczy odbiera ciepło z absorbera poprzez rurę wymiennika ciepła, przyłączoną do kolektora rozdzielczego. Kolektory te nadają się do montażu na wszystkiego rodzaju dachach jak również elewacjach.
Jedyna różnica występująca pomiędzy tymi dwoma typami kolektorów jest taka, iż próżniowy rurowy kolektor umożliwia optymalne ustawienie względem słońca poprzez jego obrotowy ruch rur.

Firma Ins-Bud zapewnia doradztwo w zakresie doboru i możliwości usytuowania różnych typów kolektorów.
spacer