kwadraty
spacer oferta zapytaj kontakt
 kotły
 pompy ciepła
 wentylacja
 kolektory słoneczne
 promienniki
 nagrzewnice
 fotowoltaika


Ekologiczne kotły c.o.

W dobie wysokich cen źródeł energii alternatywą dla powszechnie stosowanych kotłów węglowo-koksowych i gazowych stają się kotły opalane tradycyjnym paliwem - drewnem. Kotły te przeznaczone są do spalania drewna w każdej postaci: wióry, szczapy, granulat, brykiety, polana. Wysoka sprawność, oszczędność materiału opałowego i minimalna emisja zanieczyszczeń możliwa jest dzięki procesowi suchej destylacji drewna, której wynikiem jest wytworzenie gazu drzewnego - prawdziwego źródła energii cieplnej.


Kotły opalane węglem

Uniwersalne kotły c.o. opalane węglem. Są kotłami dającymi dwukrotnie tańsze żródło ciepła w stosunku do gazu i oleju, a trzykrotnie tańsze od prądu. Charakterystyczną cechą kotłów jest małe, automatyczne palenisko bezresztowe, które spala taką porcję węgla jaka jest potrzebne do otrzymania przez użytkownika temperatury na sterowniku elektronicznym.
Spalanie w tym kotle jest praktycznie bezdymne, a jego sprawność przekracza 85 %. Podstawowym paliwem jest węgiel kamienny sortymentu eko-groszek II. Kocioł może być przeznaczony do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Firma Ins-Bud oferuje kotły o mocach od 25 - 1200 kW.


Nadmuchowe piece grzewcze

Zastosowanie pieców z bezpośrednim nadmuchem to najszybsze rozwiązanie problemu ogrzewania wszelkich pomieszczeń takich jak:
  • salony samochodowe, warsztaty, lakiernie
  • szklarnie i tunele foliowe
  • hale przemysłowe, magazyny, hurtownie
  • sklepy, hipermarkety
  • baseny, sale sportowe
Obrotowe głowice nadmuchowe ruchomymi żaluzjami pozwolą skierować strumienie czystego ogrzanego powietrza w odpowiednim kierunku, a niskoszumne wentylatory zapewnią komfort pracy. Jeżeli istnieje konieczność ogrzewania jednym urządzeniem kilku pomieszczeń można zastosować piec z systemem kanałów nawiewnych.

Kotły z zamkniętą komorą spalania mogą pracować niezależnie od powietrza w pomieszczeniu (powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz budynku). Także spaliny odprowadzane są w całości na zewnątrz budynku. Taki układ umożliwia montowanie kotła wśród mebli, w pomieszczeniach ze szczelnymi oknami, o małej kubaturze oraz wszędzie tam, gdzie byłyby problemy z dostępem do powietrza i odprowadzeniem spalin. Kocioł ten wykorzystuje w ogrzewaniu ciepło zawarte w spalinach, dzięki czemu można zaoszczędzić do 15% energii!

Olejowe stalowe kotły grzewcze wykorzystujące technikę niskotemperaturową. Są to kotły o trzyciągowej konstrukcji członowej zapewniające sprawność od 94 - 96%. Jego zalety to przede wszystkim oszczędność energii, redukcja emisji substancji szkodliwych do atmosfery oraz jego niewielki czas montażu. Dzięki innowacyjnej technice, takiej jak system JetFlow, który zapewnia równomierny rozkład temperatur na powrocie kotła, gwarantowane jest wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i długa trwałość. Firma Ins-Bud oferuje również kompaktowy, gotowy do przyłączenia zestaw olejowego żeliwnego kotła grzewczego z regulowanym, podgrzewanym wewnętrznie pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. (poj. 150 litrów) i kompletnym osprzętem systemowym tj. pompa obiegowa, naczynie wyrównawcze, armatura bezpieczeństwa i pompa ładowania zasobnika c.w.u., umieszczonym w całości pod obudową kotła. Moc dostępnych olejowych stalowych kotłów grzewczych to 15 - 1080 kW.

  • Kondensacyjne kotły gazowe, technika kondensacyjna, moc od 9 do 144 kW, sprawność do 109%
  • Gazowe kotły grzewcze, technika niskotemperaturowa, moc od 10,5 do 144 kW, sprawność znormalizowana 93%
  • Regulatory kotłów, zintegrowany cyfrowy regulator obiegu kotłowego, przewidziany do pracy z podwyższoną temperaturą, posiadający regulację temperatury pojemnościowego podgrzewacza c.w.u
  • Pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. - wykonany z nierdzewnej stali szlachetnej, która po wielu latach eksploatacji spełnia kryteria higieny. Pojemność: 130 - 500 litrów.
  • Wymienniki ciepła, technika kondensacyjna, instalowane za kotłem umożliwiają korzystanie z techniki kondensacyjnej w także w kotłach średniej i dużej mocy, jednocześnie podwyższające sprawność 12% przy opalaniu gazem i 7% przy opalaniu olejem opałowym. Moc 80 - 6600 kW.
spacer