kwadraty
spacer oferta zapytaj kontakt
 kotły
 pompy ciepła
 wentylacja
 kolektory słoneczne
 promienniki
 nagrzewnice
 fotowoltaika
Gazowe ogrzewacze promiennikowe

Promienniki ceramiczne są niezależnymi urządzeniami służącymi do ogrzewania takich obiektów jak: hale produkcyjne, sklepy, budynki inwentarskie, szklarnie, sale kinowe i telewizyjne, kościoły, czyli miejsc, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze niż wymagałaby tego kubatura obiektu. Dzięki metodzie promieniowania a nie konwencji jak w tradycyjnych metodach ogrzewania promienniki gazowe ogrzewają tylko te miejsca, na których nam zależy. Nie ogrzewają one powietrza, przez co 100% wypromieniowanego ciepła trafia do odbiorcy. W ten sposób oszczędności energii w porównaniu z nadmuchem gorącego powietrza sięgają 30%. Dzięki gazowym ogrzewaczom promiennikowym można zaoszczędzić nawet do 75% energii. Promienniki gazowe nie powodują przesuszania powietrza, a wręcz przeciwnie, podnoszą jego wilgotność względną do 45% przez co łatwo schnące materiały nie ulegają zniszczeniu.

  Promienniki rurowe są nowoczesnymi urządzeniami przeznaczonymi do ogrzewania obiektów przemysłowych, handlowych
i usługowych, magazynów, sal sportowych i kościołów, które pozwalają Państwu na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania obiektu. Promienniki rurowe pozwalają na natychmiastowe uzyskanie ciepła. Zewnętrzna powierzchnia rury rozgrzewa się do temperatury 380°C i emituje ciepło za pomocą promieni podczerwonych, które dzięki zainstalowanemu reflektorowi kierowane są na posadzkę hali. Tym sposobem w 100% wykorzystujemy ciepło, które odczuwalne jest w dolnych, a więc zagospodarowanych strefach budynku.

Dane techniczne a bezpieczeństwo: podwójna rura promieniująca wykonana ze stali nierdzewnej, wewnętrzna komora spalania, elektryczny wentylator wyciągowy spalin, ekrany lustrzane odbijające promieniowanie termiczne w dół, podwójny, solenoidowy zawór gazu, mikrometryczny korek powietrzny do kontrolowania mocy i wydajności komory spalania, mechanizm z termostatem do regulacji temperatury u źródła, szafa sterownicza z regulacją temperatury powietrza.
spacer